Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przekręt w ASO Skody-nowy soft do LPG - dotrysk benzyny!!!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Chyba ,że używasz tylko biegów 1 i 2 ,... i dlaczego "teraz" ?.
    Jeżeli nie zmieniałeś stylu jazdy , to zmień serwis lpg, byle nie na inne aso :lol:

    Komentarz


    • Pilnuje by nie przekroczyć 2000 obrotów jak za niskie reguluje. W tamtym roku latem max 11-12 z klimą a teraz 15 non stop.

      Komentarz


      • mil, jedz wyregulowac instalacje do dobrego gazownika :!:

        Komentarz


        • Zamieszczone przez mil
          Wam też tak dużo teraz pali LPG? Mi teraz w mieście 15L
          Nie, mi tyle nigdy jeszcze nie wyszło :shock:
          Jak na gawarncji masz, to jedż do ASO, a jak po to do dobrego gazownika na regulację i sprawa załatwiona. 1.6 może brać 15L lpg, ale przy V-max :wink:

          Komentarz


          • kinimod1987 czy możesz jeszcze raz wrzucić ten filmik bo na na youtoube się nie otwiera. U mnie na wolnych obrotach biegu jałowego też po szarpuje całym silnikiem. A po wymianie wtryskiwaczy silnik pracuje równo?????

            Komentarz


            • U mnie też szarpało ale po regulacji już tego nie ma.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez termit886
                kinimod1987 czy możesz jeszcze raz wrzucić ten filmik bo na na youtoube się nie otwiera. U mnie na wolnych obrotach biegu jałowego też po szarpuje całym silnikiem. A po wymianie wtryskiwaczy silnik pracuje równo?????
                Oto link do filmiku. Daj znać czy udało się otworzyć.


                Tak, po wymianie wtryskiwaczy pracuje równo.

                Nie wiem czy dało się naprawić usterkę poprzez samą regulację. ASO zdecydowało się na wymianę a ja nie zgłaszałem sprzeciwu

                Komentarz


                • normalnie ta, jak bys gazu dodawal... rzeczywiscie skopane.


                  Moja furka:
                  -------------------------
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

                  Komentarz


                  • mi czasem tak szarpnie, ale to bardzo rzadko i chyba zalezy od jakosci gazu
                    Rafał

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez leonn
                      1.6 może brać 15L lpg, ale przy V-max :wink:
                      Cudowne 1,6 MPi, jazda 100% miasto z klima - osiągnięcie 12-13 litrów LPG to zaden problem nawet bez agresywnej jazdy ale 15 to rzeczywiście sporo no chyba ze ciężka noga i i odcinki po 2/3 kilometry.

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez yunior81
                        odcinki po 2/3 kilometry
                        Na "fabrycznej" to przynajmniej połowa tego dystansu będzie na benie Nie byłoby wówczas szans na spalenie takich ilości gazu
                        Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                        FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez mil
                          Pilnuje by nie przekroczyć 2000 obrotów jak za niskie reguluje. W tamtym roku latem max 11-12 z klimą a teraz 15 non stop.
                          Nie ma takiej opcji, żeby auto paliłó 15 litrów coś jest skopane. Chyba czegoś nie rozumię kręcisz silnik tylko do 2000 obrotów :shock: Jeżeli tak to moim zdaniem zdecydowanie za nisko.

                          Komentarz


                          • Czemu nisko? Tak wynika z podpowiedzi komputera. 2000 tylko przy przyspieszaniu przekraczam 2000.

                            Komentarz


                            • Ten silnik (BSE) najlepiej pracuje w zakresie 2000 - 4000 rpm. Poniżej to katowanie silnika.
                              Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                              FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                              Komentarz


                              • W zakresie 2000-4000 spalanie będzie nizsze?

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez mil
                                  W zakresie 2000-4000 spalanie będzie nizsze?
                                  Możliwe, że tak, bo spalanie jest wyższe w momencie wchodzenia na obroty/przyspieszania a potem już się stabilizuje. Ja jeżdżę spokojnie i w normalnej jeździe utrzymuję obroty w okolicy 3000, przy wyprzedzaniu itp. wiadomo więcej.
                                  Tak jak kolega wcześniej napisał jak dla mnie użytkowa wartość obrotów to 2000-4000 i czy będzie palił więcej czy mniej to mniejsze obroty niż 2000 to katowanie silnika.

                                  Komentarz


                                  • mil, u mnie kształtuje się to mniej więcej tak:
                                    trasa --> 8,5 - 10l / 100 km (w zależności czy drogi krajowe, czy autostrady),
                                    miasto --> 11-13l / 100 km

                                    Temp. przełączania na gaz: 30*C.
                                    Na wyniki wpływa również klima, jak i sporo innych czynników
                                    Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                    FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                    Komentarz


                                    • Miasto podajesz z klimatyzacją?

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Andrzej.P
                                        mil, u mnie kształtuje się to mniej więcej tak:
                                        trasa --> 8,5 - 10l / 100 km (w zależności czy drogi krajowe, czy autostrady),
                                        miasto --> 11-13l / 100 km
                                        To samo :wink: choć do 13 nigdy doszedłem ... ani latem z klimą ani zimą w korkach i błocie pośniegowym.

                                        Komentarz


                                        • Miasto podajesz z klimatyzacją?
                                          Te wyniki to takie uśrednienie z całości mojego jeżdżenia O2, z całego roku, więc klima też wchodzi w spalanie miejskie (poza okresami zimnymi). Generalnie rzadko mi się zdarza typowo miejska jazda Octą- jak już, to mieszana albo sama trasa - po zabudowanym śmigam w większości Favoritką
                                          Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                          FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                          Komentarz


                                          • Ja w weekend zrobiłem trasę Sosnowiec - Lublin i w trasie na pełnym baku z załączoną klimą przejechałem 430 km. Więc myślę że przyzwoicie w szczególności że na pokładzie były trzy osoby i bagaż.

                                            Komentarz


                                            • Dziś specialne sprawdziłem i przy 50km/h na 4 biegu jest nie całe 2000obr. Jak udaje Ci się mieć 2000 do 4000?

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Andrzej.P
                                                Ten silnik (BSE) najlepiej pracuje w zakresie 2000 - 4000 rpm. Poniżej to katowanie silnika.
                                                Maksymalny moment obrotowy ten silnik osiąga przy 3800 obrotów, maksymalną moc przy 5800. Jazda na wysokich biegach z niską prędkością obrotową zamorduje silnik. Dlatego też nie ma do niego skrzyni 6, chociaż mogło by się czasami wydawać że by się przydała.

                                                Kuba

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Kubas18
                                                  Dlatego też nie ma do niego skrzyni 6, chociaż mogło by się czasami wydawać że by się przydała.
                                                  Nie ma w Octavii, ale w Seatach Exeo z tymi silnikami są 6-biegowe skrzynie . Więc jest to również kwestia miejsca Skody w szeregu niż przesłanek czysto technicznych
                                                  Pozdrawiam
                                                  Northeusz

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez mil
                                                    50km/h na 4 biegu jest nie całe 2000obr. Jak udaje Ci się mieć 2000 do 4000?
                                                    No np. 50hm/h to jadę na III biegu
                                                    Poniżej 2000 rpm nie schodzę - rzecz jasna nie liczę ruszania czy kulania się w korku.
                                                    Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                                    FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X